Mornar zaslužuje sreću zbog sjajne prošle sezone

Sreću Mornaru u nastavku sezone poželio je trener Igokee Žarko Milaković i istakao da je prvak Crne Gore zaslužuje “fortunu” poslije odlične prošle sezone.

Tim iz Laktaša je sinoć u Baru pobijedio našeg prvaka 103:97 i poslao ga na posljednje mjesto tabele u ABA ligi.

“Najprije bih poželio mnogo sreće Mornaru u nastavku takmičenja, svjestan sam kao trener u kakvim su problemima zbog dva paralelna takmičenja. Prošlogodišnjim igrama zaslužili su sreću ove sezone.  Mi smo pokušali da u istom ritmu kao protiv Olimpije igramo i ovu utamicu. Imali smo mnogo izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, čak 14. Pokušali smo da to smanjimo, da produžimo napade, da igramo na manji posjed lopte. Mornar nam to nije dozvolio u trećoj četvrtini ali imali smo dosta raspoloženih igrača tako da smo uspjeli da iskontrolišemo utakmicu do kraja. Za nas je ovo jako bitna pobjeda pošto smo tri utakmice kod kuće izgubili. Ovaj trijumf nam daje krila i elan pred prvenstvenu pauzu i dolazak Partizana u sljedećem kolu”, rekao je Milaković.

Igokea je u devet kola upisala četiri pobjede i pet poraza.