Orlando na -40, Golden Stejtu derbi večeri

Košarkaši Orlanda odigrali su najgori meč ove sezone i doživjeli su osmi poraz.

Magični su izgubili od Jute sa čak 40 razlike, 125:85! Prva četvrtina bila je izjednačna i onda poptuni krah ekipe našeg Nikole Vučevića. Drugu četvrtinu izgubili su 34:22, treću 34:19 i tako otišli u katastrofalan poraz.

Vučević je igrao 24 minuta i zanimljivo pogodio tri šuta iz igre, uključujući i dvije trojke. Imao je osam poena uz dva skoka. 18 poena uz devet skokova upisao je Gordon, 12 Pejton.

U pobjedničkom timu 25 poena i 11 skokova Fejvorsa, 15 poena Jerebko, 12 Mičel.

Golden Stejt je u sjajnom meču pobijedio Filadelfiju 124:116. 76-ersi su u prvoj četvrtini postigli 47 poena, na poluvremenu su bili na +22, međutim šampion je u trećoj četvrtini uzvratio sa 47:15 i dobio meč.

Kari je bio nnajzaslužniji za to sa 35 poena i po pet skokova i asistencija. 27 koševa imao je Djurant, 17 Tompson. Na drugoj strani 23 poena i 12 assitencija uz osam skokova Simonsa, 21 poen Embida, po 20 Kovington i Redik.

Boston ne staje. Seltiksi su do 15 pobjede zaredom stigli rutinski protiv Atlante 110:99.

Irvig je bio posebno inspirisan napadački i dao je 30 poena uz šut iz igre 10/12. 27 poena dodao je Braun po 14 Moris i Tejtum!

Hjuston takođe djeluje sjajno. Rakete su nadigrale Memfis 105:83 uz 29 poena Džejmsa Hardena. Kris Pol je dodao 17 poena, kao i Kapela koji je imao i 13 skokova.

Bogdan Bogdanović je postigao 12 poena u porazu Sakramenta od Portlanda 102:90.