Košarka

PAO pregazio Real Madrid na startu doigravanja

Košarkaši Panatinaikosa deklasirali su Real Madrid rezultatom 95:67 za vođstvo u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Ekipa iz Atine je odigrala fantastično i mimo očekivanja lako ostvarila prvu pobjedu nad kraljevskim klubom.

Furiozan početak i prednost od 20:0 za uvodnih pet minuta odredilo je dalji tok u punoj OAKA areni.

Gosti su donekle uspjeli da se oporave i tokom drugog perioda priđu na -8, međutim bio je to njihov maksimum u večerašnjem susretu.

PAO je u drugom poluvremenu brzo povratio ogromno vođstvo i daleko prije kraja riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod “zelenih” iz Atine bio je Majk Džejms sa 24 poena, dok je izvrsnu partiju pružio Nik Kalatis koji je ubacio 11 poena i podijelio 16 asistencija.

Bolji od ostalih u timu Reala bili su Zek Rendolf sa 11 pogodaka i Luka Dončić sa pola koša manje.

Novi duel ovih rivala zakazan je za četvrtak, a učesnik fajnl-fora u Beogradu biće ekipa koja prva dođe do tri trijumfa.