Košarka ABA liga

Partizan zaključao Rasela i lako osvojio Topolicu

Mornar - Partizan, foto: ABA liga

Košarkaši Partizana pobijedili su Mornar Barsko zlato 83:62 u derbiju 4. kola ABA lige.

Odličnom odbranom na igrače spoljne linije Mornara, Beograđani su napravili razliku, posebno zaustavivši Derona Rasela.

Košarkaš koji je oborio sve košgeterske rekorde na startu sezone zaustavljen je na samo dva pogotka iz igre, nije dao nijednu trojku, imao je devet poena, ali i po četiri izgubljene lopte i pretrpljene blokade.

Poslije šest minuta meča Partizan je stvorio 12 poena prednosti – 21:9. Usljiedili su najbolji minuti domaćih, serija 13:3 i nakon trojke Vujačića 22:24.

“Crno-bijeli” su uz odličnu podršku sa tribina vezali 15 poena u sedam minuta druge četvrtine i otišli na nedostižnih plus 15.

Na startu trećeg perioda Vladimir Mihailović uzeo je u svoje ruke napade Mornara. Vezao devet poena, približio svoj tim na -12, ali su i taj pokušaj gosti brzo odbili.

Mihailović je meč završio sa 19 poena i sedam skokova. Isti broj poena dodao je i Pecarski uz 11 uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani 18 poena Ledeja, 16 Anđušića, 11 Nanelija.

Partizan ima 4-0, Mornar 2-2.

sone
sone

Bravo narode moj, tako se dočekuje komšija, svim srcem za komšiju a ne za svoju porodicu. Tugo tužna.

Ćeta
Ćeta

E sramote ove,gleda prvu četvrtinu i kad sam vidio za koga publika navija prebacih kanal,,,PA LJUDI JELI OVO MOGUCE”

Rade007
Rade007

Mornar i služi kao Zvezdi i Partizanu za ovo

Srecno vrijeme

Evo prilike za grobare kad dodju u PG da ih docekamo sa pjesmom Danice C i da varvari obuku crno-bijelo jer sad smo “njihovi” , da im ovo bude drugi domaci teren.Eto sto smo docekali