Košarka Evrokup

Perfektna Budućnost Voli držala čas košarke u Vroclavu

Najbolja partija Budućnosti Voli od početka sezone i ubjedljiva pobjeda – “plavi” su večeras u Vroclavu savladali Slask 98:58, u drugom kolu Evrokupa.

Ekipa Vladimira Jovanovića kontrolisala je utakmicu svih 40 minuta.

Jedini pad imala je u završnici prve četvrtine, kada je dozvolila domaćem sastavu da iz dvocifrenog zaostatka dođe na minus pet.

Međutim, već tokom druge četvrtine otišli su “plavi” na skoro 20 poena viška i dileme nije bilo.

Iskoristio je trener Vlada Jovanović da činjenicu da njegov tim ima visoku prednost, pruži priliku svim igračima u ovoj utakmici.

Kameron Rejnolds je predvodio Budućnost Voli sa 21 poenom i sedam skokova, Alfa Kaba dodao je 17, Igor Drobnjak 13, a Kenan Kamenjaš 10.

Budućnost će u sljedećem kolu Evrokupa 25. oktobra dočekati Promiteas.

Prije toga “plave” u subotu čeka derbi ABA lige protiv Cedevita Olimpije, takođe u “Morači”.

Laban
Laban

Bilo je dobre odbrane,ali je očigledno da Drobnjak ne može trenutno vrhunski da odigra na poziciji plejmejkera.Treba jedan vrhunski,ako ništa drugo ,barem ovaj iz Mornara.