Košarka Liga šampiona, 5. kolo

Peti poraz Mornara u Ligi šampiona

Košarkaši Mornara ni u petoj utakmici FIBA Lige šampiona nisu došli do trijumfa – Barani su večeras izgubili od Peristerija 73:65 i tako značajno umanjili šanse za prolaz u narednu fazu takmičenja.

Izabranici Mihaila Pavićevića ponovo su bili daleko od željenog nivoa, ali i u takvoj situaciji mogli su do prvijenca u grupi C. Mornar je bio bolji u prvom dijelu susreta, imao i 13 poena prednosti, da bi u nastavku potpuno stao u napadu što su gosti iz Grčke znali da iskoriste.

Kada je Milko Bjelica pogodio trojku za 61:52, na nešto manje od šest minuta prije kraja, izgledalo je da crnogorski viceprvak ima otvoren put ka prvoj pobjedi u Ligi šampiona.

Ipak, Peristeri se nije dao. Uslijedila je serija gostiju od 17:0, koju je napokon prekinuo Džejkob Pulen na ulasku u posljednji minut.

Reakcija Barana kasno je stigla, pa je tim Ilijasa Zurosa došao do slavlja u SC Topolica.

Vilijam Hečer je sa 23 poena predvodio Peristeri do pobjede, dok je Pulen sa 16 bio jedini dvocifreni igrač u redovima Mornara.

Barani u narednom kolu gostuju češkom Nimburku.