Košarka

Plavi konačno srušili Zvezdu, živi nada u odbranu ABA titule

Šampion ne da tron – košarkaši Budućnosti Volija pobijedili su Crvenu zvezdu 80:72 u trećem meču finala ABA lige i smanjili u finalnoj seriji na 2:1.

Poslije pet uzastopnih poraza ove sezone od istog rivala, konačno je ekipa Jasmina Repeše našla način da savlada Beograđane.

Nije tako izgledalo tokom prvog dijela u kojem je Zvezda u jednom trenutku imala 12 poena prednosti, 46:34.

Međutim, do poluvremena domaći tim je smanjio na 50:45 i najavio preokret u nastavku.

Tvorac uspjeha je bio Koti Klark, koji je ubacio devet poena u seriji Budućnosti od 16:1 zahvaljujući kojoj je crnogorski tim preokrenuo rezultat u svoju korist i nije ga ispuštao do kraja.

Ništa gosti nisu mogli da pogode u drugom dijelu, iako su u prvom bili veoma efikasni, naročito Kej Si Rivers, koji je svih 19 koševa dao u prvom dijelu.

Čvrstom odbranom “plavi” su došli do pobjede, a treća četvrtina iz večerašnjeg meča najbolji je period od početka finalne serije.

Noris Kol ubacio je 20, Koti Klark 14, a Edvin Džekson 10 koševa.

U timu iz Beograda 19 poena Riversa, ali i sedam promašaja u drugom poluvremena.

Četvrti meč je u petak od 19 sati u “Morači”.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

Trojka Džeksona za 75:65, dva i po minuta prije kraja!

Dobrić koristi bacanja, a na drugoj strani trojka Bela, 71:62. Još pet i po minuta.

Poslije devet minuta bez koša iz igre Beograđani su preko Odža prekinuli post, potom je Rivers promašio otvoreno trojku, a Noris Kol uhvatio loptu i sam istrčao kontru za 68:60. Do kraja sedam minuta.

TREĆA ČETVRTINA:

Najbolja četvrtina “plavih” u cijelom finalu, preokret za vođstvo 66:58! Serijom 16:1 domaća ekipa preokrenula je meč u svoju korist, razigrao se Koti Klark koji je povukao tim. Gosti sa samo dva pogotka iz igre u trećoj četvrtini.

Serija promašaja Zvezde, ide kontra i poeni Kola za najveću prednost “plavih” 62:56. Opet Tomić traži minut odmora.

Potpuno je stala gostujuća ekipa, nakon kontre i faula Nikolić pogađa za dva, a onda i dodatno bacanje. 60:56. Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

Na krilima Kotija Klarka, koji je ubacio devet poena za pet minuta, “plavi” stižu do izjednačenja, 56:56. Tajm aut Tomić. Pojačali su agresiju u odbrani izabranici Jasmina Repeše, rano ušli u bonus, ali takav pristup zasad daje rezultat u nastavku.

Barović nakon igra dva na dva sa Gordićem pogađa iz reketa, potom dobra odbrana centra “plavih”, pa kontra i koš uz faul i iskorišćeno bacanje Kotija Klarka. 50:52 poslije tri minuta u drugom dijelu.

DRUGA ČETVRTINA:

Poslije 20 minuta Crvene zvezda vodi 50:45. Imali su gosti i 12 poena viška, ali je naš tim uspio da se vrati u igru. Noris Kol je ubacio 10 poena, ali ima i tri faula, baš kao i Filip Čović sa druge strane. Zvezdu vuče sa 19 poena Kej Si Rivers.

Bude se “plavi”, Barović iz rekreta, pa Džekson poslije greške Davidovca. 41:47, još dva i po minuta do poluvremena.

Serija Zvezde od 8:0 poslije gluposti Bitadzea. Gosti vode 46:34.

Budućnost se poslije dvije dobre odbrane vratila na 34:38, a onda je Bitadze udario Riversa i dobio nesportsku grešku dok je meč bio u prekidu, da bi potom uslijedili protesti sa klupe Podgoričana i stigla je i tehnička greška.

Gordić je vezao pet poena, ali je dvije trojke pogodio i Rivers na početku druge četvrtine. Ipak, nakon trojke Nikolića “plavi” su prepolovili zaostatak na 28:33. Tomić zove minut odmora.

Nastavljen je meč trojkom Riversa pa prodorom Danila Nikolića 20:28.

Incidenti na tribinama iza klupe Crvene zvezde. Utakmica je trenutno u prekidu…

PRVA ČETVRTINA:

Nakon 10 minuta gosti vode 25:18. Bolje su ušli u utakmicu, imali i maksimalnih devet poena viška 23:14. Budućnost ima dosta problema u pozicionom napadu. Pet poena Džejmsa Bela, sa druge strane osam je ubacio Filip Čović.

Pogodio je Džekson konačno trojku iz tranzicije za 11:11, ali je potom Čović pogodio penale nakon faula Kola, a onda i trojku za 11:16. Istekao je sedmi minut.

Četiri poena za Norisa Kola iz prodora, ali i promašaji  sa distance naših igrača, prije svih Džeksona. Poslije trojke Lazića gosti vode 7:4 nakon tri i po minuta igre. Kapiten Šehović već ima dva faula.

Poznate su i startne petorke za treći meč velikog finala ABA lige.

“Plavi” večeras nemaju pravo na grešku, moraju da pobijede, ako žele da ostanu u borbi za odbranu trofeja.

Beograđani vode 2:0 u finalnoj seriji, koja se igra na tri trijumfa i mogu rasterećenije da odigraju u Podgorici.

Ekipa Jasmina Repeše ostala je dužna navijačima u prve dvije utakmice, pa je sada trenutak da pokaže kvalitet u svojoj dvorani.

Ako naši momci pobijede večeras, za dva dana ponovo će protiv istog rivala igrati za majstoricu, koja bi se u tom slučaju odigrala u ponedjeljak u Beogradu.

185 Komentara na "Plavi konačno srušili Zvezdu, živi nada u odbranu ABA titule"