Pobjede Budućnosti, Mornara i Sutjeske

Košarkaši Budućnosti Voli, Mornara i Sutjeske ostvarili su pobjede na startu Super lige.

Aktuelni šampioni, košarkaši Mornara, savladali su Jedinstvo 1950 – 102:80.

Barani su u drugoj četvrtini slomili otpor gostiju, pošto su drugi period dobili 30:17, za plus 15 na poluvremenu.

Marko Mugoša i Vukota Pavić su sa po 15 poena bili najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je na drugoj strani 19 poena dao Arso Leković 13 Luka Čović.

Budućnost je bila sigurna protiv Lovćena i slavila je 104:78.

Već do odmora je je bilo 23 poena razlika i pobjednik je bio riješen.

Plavo-bijeli su ubacili čak 20 trojki, Edvin Džekson je dao 28 poena uz šest asistencija, 21 poen dodao je Suad Šehović, 13 Petar Popović, ali se i povrijedio pa je igrao samo deset minuta.

Kod Lovćena 22 poena Alekse Popovića, 15 Đorđe Lelić.

Sutjeska je jedini gost koji je slavio u prvom kolu. Nikšićani su u Ulcinju dobili 79:77.

Umalo su domaći napravili senzacionalni preokret. Sutjeska je imala 13 poena viška poslije 30 minuta, ali je Ulcinj dobio posljednji period 27:16, imao šansu da preko Džonsa na četiri sekunde poravna, ali je gost ipak sačuvao trijumf.

Pavlićević je bio najefikasniji kod pobjednika sa 19 poena, 18 je dodao Draško Knežević, 15 Radosav Spasojević.

Kod Ulcinja po 20 poena Džonsa i Miloša Krivokapića.