Košarka Evrokup

Poraz Mornara: Andora pobijedila u Baru

Košarkaši Mornara poraženi su na svom parketu od Andore 74:71, u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa.

Barani su propustili priliku da potvrde “brejk” iz Gran Kanarije i već večeras zakorače ka četvrtfinalu ovog takmičenja.

Mornar je bolje počeo utakmicu, kontrolisao vođstvo tokom prvog poluvremena, a imao je i 10 poena viška.

Andora je uspjela da u finišu prvog dijela smanji na 37:34 i u potpunosti se vrati u utakmicu.

Ponovo su Barani tokom treće četvrtine imali prednost od sedam poena, najviše zahvaljujući serijom trojki Džejkoba Pulena.

Međutim, u završnici utakmice, nakon poena Nemanje Gordića za 71:67, nisu postigli nijedan koš u posljednjih minut i 50.

Gosti su to kaznili i serijom 7:0 došli do prvog trijumfa u Top 16 fazi.

U ekipi Mihaila Pavićevića 22 poena Džejkoba Pulena, po devet Gordića, Gebrijela i Vajtheda.

Sa druge strane, Anah je ubacio 16 koševa.

Mornar će u nedjelju u derbiju ABA lige dočekati Crvenu zvezdu.