Radonjić i Bajern osvojili Berlin

Košarkaši Bajern Minhena izjednačili su u finalnoj seriji plej ofa Bundeslige protiv Albe.

Bavarci su slavili u Berlinu ubjedljivo protiv Albe 96:69 i na taj način su uzvratili brejkom nakon što su na startu ispustili prednost domaćeg terena.

Dejan Radonjić je sjajno oporavio tim od tog poraza i od starta meča u Berlinu bilo je jasno da domaćini nemaju što da traže. Savršena odbrana i produktivan napad donijeli su Bajernu 26:9 nakon deset minuta.

U nekoliko navrata druge četvrtine Alba je prišla na 12 poena zaostatka, ali je tim Minhena odmah odgovorio i do odmora je sačuvao 15 poena prednosti, a onda u nastavku zatrpao do kraja koš Albe i osigurao ubjedljiv trijumf.

Kaningem je predvodio košgeterski Bajern sa 17 poena, ali samo jednom tricom iz šest šuteva. Bartel je dodao 15, Lučić 14, a Đedović 13 poena.

Kod Albe 14 poena Radosavljevića, 13 Sikme.

Serija se vraća u Minhen, Bajern je domaćin meča broj tri.