Radonjić od minus 15 do odbrane titule prvaka Njemačke

Dejan Radonjić je na klupi Bajerna odbranio titulu prvaka Njemačke.

U trećem meču finala Bavarci su nakon produžetka na svom parketu savladali Albu 93:88 i sa navijačima proslavili peti trofej šampiona države.

Bajern je dobro počeo meč, imao prednost do završnice prve četvrtine, ali je potom Alba preuzela kontrolu utakmice.

Momci iz Berlina vodili su na poluvremenu 14 razlike, imali i plus 15 u nastavku, ali je Bajern uspio da se vrati u utakmicu i na kraju je zicer promašio Vilijams za titulu u posljednjoj sekundi.

U dodatnih pet minuta mnogo bolja igra ekipe Dejana Radonjića i sigurna pobjeda, pa je Bajern sa 3:0 u finalnoj seriji osvojio titulu.

Vladimir Lučić je ubacio 23 poena, Nihad Đedović 18, Danilo Bartel 15, a Stefan Jović 12 koševa.