Real pao poslije produžetka, Fener rutinski

Košarkaši Olimpijakosa i Fenerbahčea ostvarili su pobjede u večerašnjim mečevima Evrolige.

Olimpijakos je pobijedio Real Madrid u Atini 92:83. Zanimljiv meč u kom su crveno-bijeli imali veliku prednost, ali su dozvolili rivalu da se vrati, odlučen je poslije produžetka.

Jorgos Printezis je od tragičara postao heroj. Prvo je promašio dva slobodna bacanja za pobjedu, ali je u dodatnih pet minuta ubacio devet poena i vodio je svoj tim do trijumfa. Ukupno je dao 21 poen, Janis Stelnijeks je dodao 15 poena, a Kostas Papanikolau 14, uz osam skokova.

U redovima Madriđana, sjajan je bio Luka Dončić, koji je upisao rekord karijere od 33 poena, šest skokova i četiri asistencije za indeks korisnosti 36. Kerol je dodao 24 poena.

Barselona je sjajno počela, ali loše završila meč protiv Fenerbahčea. Turski tim slavio je u Kataloniji 83:68.

Barsa je dobro otvorila duel, u prvoj četvrtini stalno vodila ubacila čak 28 poena, ali do kraja je gost odigrao fenomenalnu odbranu i na kraju rutinski stigao do trijumfa.

Slukas je sa 17 poena bio najefikasniji, 16 je dodao Vonamejker, 14 Nunali, 13 Veseli.

U poraženom timu 15 poena Hange, po 12 Serafan i Presi.