Slukas presudio Realu, Olimpijakosu pripala atinska drama

Košarkaši Fenerbahče pobijedili su u Madridu Real 86:83 u jednom od derbija 24. kola Evrolige.

Fantastičan šut za tri poena 13/20 donio je ekipi Željka Obradovića ovjeru plasmana u plej of.

Uprkos tome, Real je na poluvremenu imao pet poena viška, iako su gosti pogodili čak 70 odsto pokušaja za tri.

Tokom nastavka Fener je imao prednost, ali je Real uspio da vrati neizvjesnost i smanji na poen zaostatka u posljednjem minutu. Potom je sa penala precizan bio Slukas, koji je svih 20 koševa večeras dao u nastavku, da bi u posljednjem napadu Dončić izabrao loše rješenje i bodovi su pripali turskom timu.

Pored Slukasa u timu Fenerbahčea istakli su se i Datome sa 17 i Naneli sa 16 koševa.

U domaćem sastavu 15 poena Kerola, a 14 Luke Dončića.

Olimpijakos je prvi put ove sezone savladao Panatinaikos 87:85 poslije produžetka i stigao do 17. trijumfa u elitnom takmičenju, kojim je definitivno obezbijedio mjesto u doigravanju.

Mogao je tim iz Pireja da dođe do pobjede i u regularnom toku jer je imao dvocifrenu prednost.

Međutim, u posljednjoj četvrtini bilo je 21:9 za PAO pa je produžetak odlučio pobjednika.

Brajan Roberts odigrao je sjajnu utakmicu, ubacio je 18 poena (4/4 trojke, 1/1 za dva, 4/5 bacanja), dok su po 15 dodali iskusni Jorgos Printezis i Vasilis Spanulis.

Panatinaikosu nisu pomogli ni odlični Kalates sa 23 i Gist sa 21 poenom.