Košarka NBA liga

Šou Lejkersa u prvom poluvremenu, Baksi sigurni

Janis Adetokunbo

Milvoki je najbolji tim NBA lige, a 31. pobjedu ostvarili su protiv Minesote 106:104.

To je četvrta uzastopna pobjeda za Bakse, koji su slavili u izuzetno neizvjesnoj završnici.

Imala je Minesota šansu u finišu čak i da pobjedi, ali Dieng nije pogodio za produžetak, a Kovingtonov šut za trijumf izblokirao je Adetokumbo.

Grk je 30. put imao dabl dabl ove sezone. Ubacio je 32 poena uz 17 skokova i četiri asistencije.

Lejkersi su stigli do 27. pobjede pošto su savladali Finiks 117:107.

Domaći su u Stejpls centru dominirali prvim poluvremenom, dobili su prvu četvrtinu 43:17, a na poluvremenu su imali 33 poena prednosti.

Lebrn Džejms zabeležio je osmi tripl-dabl u sezoni pošto je meč završio sa 31 poenom, 13 skokova i 12 asistencija. Entoni Dejvis je ubacio 26 poena, 11 skokova.