Košarka ABA liga

Šuterska dominacija Cedevita Olimpije, poraz Budućnosti Voli

Košarkaši Budućnosti Voli doživjeli su drugi vezani poraz u Stožicama.

Poslije poraza u Evrokupu, tim Petra Mijovića izgubio je od Cedevita Olimpije i meč petog kola ABA lige – 95:84.

S obzirom na to kako je klub iz Ljubljane šutirao, Podgoričani su dosta dugo i držali priključak, jer se u ABA ligi odavno nije vidjela ovakva šuterska noć. Pogodili su 18 trojki, za dva šutirali 12 od 15, a pogodili svih 17 bacanja!

Uprkos tome što je domaći sastav šutirao briljantno i u prvom poluvremenu, naš tim se držao i bio na minusu od samo šest poena.

Prišli su “plavi” na 44:41 na startu treće četvrtine, ali onda je krenula nestvarna šuterska serija domaćina.

Vezali su prvo 12 poena i stigli do plus 15, a do kraja četvrtine stvorili 22 razlike 75:53.

Cedevita Olimpija je u dvije četvrtine dala nestvarnih 14 trojki!

Prednost je išla do plus 24, a “plavi” su u finišu pokazali karakter i uspjeli su da ublaže zaostatak.

Jaka Blažič je dao 28 poena uz samo dva promašaja na meču. 20 poena dodao je Džons.

Kod Budućnosti 18 poena Edžima, 14 Danila Nikolića, 13 Ivanovića, 12 Kobsa.

Obije ekipe sada imaju po 10 pobjeda i tri poraza.

Maestro
Maestro

Šta da se radi, nadigrani smo. Olimpija nas dobro skautirala. Sezona je duga, biće vremena za revanš. U sezoni kad smo bili šampioni, imali smo 6 poraza, i to od Zadra koji je bio posljednji na tabeli. Savršena sezona ne postoji. Ipak smo dobili Partizana 2 puta i Zvijezdu u BG. Samo jako i ne gubite vjeru u sebe!

PG plavi
PG plavi

Vala prvo 15 trojki CedOlimpije u prvoj utakmici, pa sad 18. Odma je jasno kakva je to odbrana Budućnosti bila! Nemojte samo opet da postanete domaćinska ekipa. Mora se igrati dobro i u gostima. Nije dobro to da niste mogli makar jednom da pobijedite! Treba li sad da se pitamo da li bi od 5 utakmica u Ljubljani dobili makar… Više »

FCB
FCB

Ma naša je odbrana u obije utakmice ostavljala prostora za šut Olimpiji, a njihova nama nije, dakle, agresivniji su i motivisaniji bili. To je jedno. Drugo je to što se naša igra u napadu već godinama vrti samo oko pick and roll igre. Vrte to do iznemoglosti… Načelno, Golemac je i bolji trener od MIjovića, to je makar jasno… Mijović… Više »