Težak poraz Mornara u borbi za opstanak

Košarkaši Mornara izgubili su od Mega Leksa 89:81 u 23. kolu ABA lige.

Odličan početak meča, visoko vođstvo već u prvoj četvrtini nijesu bili dovoljni Baranima za dobar rezultat u važnom meču u borbi za opstanak. Od finiša druge četvrtine krenulo je sve po zlu za domaće i povratka u meč nije bilo.

Barani su vodili 18:8, 20:12, prednost čuvali sve do 19. minuta kada su preko Džonsa stigli do 39:30 i tu su stali. Mega je do odmora stigla do izjednačenja na 44. poenu, a već u trećoj četvrtini stekla odlučujući višak.

Bez ideje u napadu bio je tim Đorđija Pavićevića u trećem periodu. Mega je počela da pogađa šuteve spolja i to se odrazilo na rezultat od 26:11 i plus 15. Prednost je išla i do +19, 79:60, a Mornar je u finišu uspio da ublaži zaostatak.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Džons i Pavić sa po 14 poena, 12 je dodao Bakić, Elis i Voler po 10. Na drugoj strani 21 poen Jaramaza, 13 Marelje, 12 Novaka.

Barani su ostali na samo sedam pobjeda koliko u ovom momentu imaju još Krka i Zadar uz meč manje.