Titić zablistao sa 23 poena, još jedna sjajna partija Čvorovića

Crnogorski košarkaši u nižim španskim ligama imali su zapažene učinke protekle subote, a posebno su se istakli Titić, Čvorović, Rakočević i Vukčević.

U drugom rangu, LEB ORO, Kaseres je na svom terenu poražen od Ljeide 58:69, uz 15 poena Nikole Rakočevića.

Barselona B ubjedljivo je trijumfovala na gostovanju Melili (63:95), a u ekipi ”blaugrande” solidan je bio Nikola Žižić sa 7 poena i 8 uhvaćenih lopti.

U trećoj ligi, LEB PLATA, Viljarobledo je porazio La Rodu 69:65, a u timu pobjednika Milan Šuškavčević je postigao 2 poena i 6 skokova.

Asukeka je savladala Alikante 79:69, a Mihailo Radunović je u pobjedničkom sastavu upisao samo jednu asistenciju, za 7 minuta u igri.

CB Tormes je na domaćem igralištu bio bolji od Plasensije (70:67), za koju je Vladimir Tomašević uknjižio 8 pogodaka i 3 uhvaćene lopte.

U EBA ligi zablistao je Pavle Titić u svom drugom nastupu sa Sentro Basket, koji je nadigrao Posuelo 98:89, uz 23 pogotka našeg mladog pleja (5/10 trojke) za 21 minut na parketu.

Gran Kanarija je pobijedila Kasvi 68:65, a Jovan Kljajić se za 16 minuta nije upisao u strijelce (imao 2 skoka).

Tenerife se poigravao sa Daimielom 87:62, a u ekipi pobjednika po 3 poena i skoka imao je Danilo Brnović.

Još jednu odličnu partiju pružio je Igor Čvorović u pobjedi Nisan De Santiaga na gostovanju Ordisiji (68:78). Nikšićanin je postigao 19 poena i 8 skokova.

Marbelja je savladala Anduhar 69:59 i pored odličnog izdanja Mila Vukčevića, autora 14 pogodaka i 5 skokova.