Ubjedljiv poraz Zvezde u Njemačkoj, Real razbio Barsu

Košarkaši Brose Bamberga savladali su Crvenu zvezdu 86:62 u meču 23. kola Evrolige.

Večerašnji rivali su sada izjednačeni na tabeli i imaju po devet trijumfa uz 14 poraza.

Beogradski klub je imao koš prednosti nakon prve dionice, ali je domaćin dominirao u naredna dva kvartala i mnogo prije kraja riješio pitanje pobjednika.

Brose je drugu četvrtinu dobio sa 25:13, a narednu još ubjedljivije (23:9). Njemce je sjajno služio šut, ubacili su 14 trojki iz 23 pokušaja.

Pobjednika je predvodio Dorel Rajt sa 21 poenom, dok je sa 12 Matijas Lesor bio najbolji kod Zvezde. Naš Milko Bjelica dao je tri poena za 22 i po minuta na parketu.

Himki je savladao Panatinaikos 78:61, dok je Žalgiris u Istanbulu bio bolji od Anadolu Efesa 86:70. U posljednjem meču ove runde Real Madrid je pobijedio Barselonu 101:74 i revanširao se za poraz u finalu kupa Kralja.