Budućnost vodi u finalu, Mornar bezopasan u Morači

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Mornar 102:68 u prvoj utakmici finala plej-ofa Super lige.

Podgoričani su neočekivano lako i ubjedljivo došli do trijumfa pred 700 gledalaca u SC Morača, a trener Petar Mijović je u posljednjoj dionici imao prostora da ukaže šansu najmlađim snagama.

Mornar je bio u igri samo do sredine prve četvrtine. Budućnost je u finišu uvodnog kvartala dodala gas i stekla visokih 26:13.

Stečenu prednost “plavi” su konstantno uvećavali, prije svega zahvaljujući odličnom šutu za tri poena, pa oslabljeni Barani nisu imali nikakvu šansu u večerašnjem duelu.

Najbolji u domaćem sastavu bio je Džekson sa 18 poena. Suad Šehović je dodao 16, njegov brat Sead 14, dok je Barović utakmicu okončao sa 12 pogodaka.

Kod Mornara samo je Rebić bio dvocifren sa 14 poena. Ostatak tima bio je indisponiran, na čelu sa iskusnim Lukovićem.

Serija se seli u Bar, branilac titule dočekuje Budućnost u četvrtak od 20.30 sati.

Tok utakmice:

Kraj, pobjeda Budućnosti 102:68 za 1-0 u finalnoj seriji. U finišu su aplauze izmamili Žugić i Pajović.

36.minut – Na parketu su veliki talenti Budućnosti – Žugić i Pajović, a šansu je dobio i Drobnjak. Takođe je i Pavićević ukazao priliku najmlađim igračima u sastavu. Podgoričani su odavno riješili meč, a trenutno je 88:63.

III četvrtina – Budućnost na +25 uoči posljednjeg perioda (76:51). Bez ikakvih poteškoća Budućnost kontroliše dešavanja na parketu. Suad Šehović je u ovom kvartalu ubacio čak četiri trojke.

17.minut – Proradio je šut gostujuće ekipe i to koriste puleni Mihaila Pavićevića da smanje na 63:46.

13.minut – Raste prednost “plavih”. Dvije vezane trojke Suada Šehovića za 56:32.

Poluvrijeme – Serijom 12:0 Budućnost je zaključila prvi dio susreta za ubjedljivih 48:26. U samom finišu druge dionice razigrao se Džekson, a na 1.2 sekundi uoči odlaska na pauzu pogodio je nevjerovatnu trojku. On je i najefikasniji igrač meča sa 14 poena, Barović je dodao 10. Kod Mornara, koji igra izuzetno slabo, izdvojili su se Pavić i Rebić sa po sedam poena.

19.minut – Spektakularno kucanje Džeksona, a onda novi kontranapad i koš Francuza za rekordnih 42:26.

18.minut – I dalje Budućnost ima dvocifrenu zalihu, semafor pokazuje 38:26. Igrači Mornara se ispucavaju za tri, posebno forsira Jelenić, ali zasad to ne daje rezultat gostima.

14.minut – Ista meta, isto odstojanje. Podgoričani održavaju visoku prednost – 31:18.

I četvrtina – Ubjedljiva je Budućnost poslije uvodnih deset minuta igre (26:13). Domaće odlično služi šut, za razliku od Barana koji su muče u napadu.

8.minut – Mornar je ubrzao ritam meča, nakratko su smanjili zaostatak, ali je Gordić pogodio trojku za 18:10.

4.minut – Puno bolje je Budućnost otvorila meč i vodi 10:2. Trojke su postigli Nikolić i Šehović, a onda su uslijedila dva dobra poteza Barovića.

1.minut – Počeo je meč, skromna posjeta u Morači. Petorka Budućnosti: Gordić, Džekson, Su. Šehović, D. Nikolić, Barović. Petorka Mornara: Jelenić, Rebić, Mugoša, Pavić, Luković.

Podsjetimo, Budućnost je u polufinalu eliminisala Lovćen sa 2-0 u pobjedama, dok je Mornar nakon majstorice izbacio Sutjesku.

Finale se igra na tri dobijena susreta.

Budućnost i Mornar su ove sezone odigrali četiri međusobna meča. Podgoričani su dobili oba duela u ABA ligi, dok je polovičan skor viđen u utakmicama regularnog toka Superlige.

Isti klubovi bili su rivali u borbi za pehar i minule sezone, a tada je četa Mihaila Pavićevića priredila iznenađenje i prekinula dominaciju “plavih” u domaćim okvirima.

Gile
Gile

I u baru na pobjedu pa da se u pg pehar podigne

Nije bitno
Nije bitno

Karma je čudo. Pojedini “navijači” Mornara su zaslužili upravo ovakav poraz. Molim lijepo. Dodjite nam opet. I u ABA i u prvenstvu CG.

Srafciger
Srafciger

Aj da i buducnost dobije nekoga 30 i kusur razlike da se izLEce..

centra
centra

ulozise se milioni eura da bi se osvojilo prvenstvo Crne gore

Nije bitno
Nije bitno

Kao Zvezda u sezoni 17/18. 🙂 Samo KLS. Čak ni kup Srbije. To je Partizan osvojio.