Nidamova dominacija, Mornar na korak od titule

Košarkaši Mornara pobijedili su Budućnost Voli 93:85 i imaju prednost od 2:0 u drugom meču finala plej ofa šampionata Crne Gore.

Mornar je stigao na korak do titule prvaka pošto ga samo trijumf dijeli od osvajanje finalne serije plej ofa.

Barani su i u drugom meču imali nezaustavljivog Nidama, koji je u prvom poluvremenu sa 24 poena odbio napad raspoložene Budućnosti. U drugom poluvremenu su mu se priključili Mićović i Rejli Ros pa je šampion pao i drugi put u dva dana.

Nidam je meč završio sa sa 41 poenom. Istakao se i Strahinja Mićović sa 18, dok su po 13 poena ubacili Brendis Rejli-Ros i Uroš Luković.

U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 19, Danilo Nikolić je dodao 15, a Nemanja Gordić 11 poena.

Naredna utakmica biće odigrana u ponedjeljak u Podgorici. U finalu plej-ofa igra se na tri dobijena meča.

tok meča:

Kraj meča, pobjeda Mornara!

40. minut – Trojka Ivanovića za 91:83, tajm aut Mornar na 46 sekundi prije kraja.

40. minut – 37 poena Derika Nidama i Mornar u posljednjih 70 sekundi ulazi sa prednošću od devet poena, 89:80.

38. minut – Tajm aut Mornara poslije trojke Danila Nikolića za 84:79.

37. minut – Mićović trojkom donosi svom timu +6 na tri ipo minuta prije kraja. 7:0 serija Mornara i tajm aut Džikića.

35. minut – Podgoričani igraju mnogo čvršću odbranu u posljednjem periodu, ali ipak Mornar drži prednost, poslije zakucavanja Rosa je 79:76. Inače su gosti u posljednjoj četvrtini dobili veliki doprinos od Ilića i Zorana Nikolića koji su dali po četiri poena.

33. minut – Budućnost je mnogo bolje ušla u posljednju četvrtinu i serijom 7:0 stigla je do pola koša prednosti.

30. minut – Barani imaju +6 nakon pola sata meča. Ros je trojkom donio i +8, ali je Ivanović smanjio sa bacanja.

28. minut – 64:63 na dva minuta prije kraja treće četvrtine. Dramatično sada u Baru, dosta je i nervoze, pa je bilo i tehničkih grešaka na obije strane.

26. minut – Budućnost je u napadačkoj krizi, pa Džikić zove tajm aut. Šest vezanih poena domaćih 61:57.

25. minut – Sjajno je Barović odigrao u dva uzastopna napada protiv Lukovića, poentirao i donio preokret svom timu, opet vode gosti 55:57.

23. minut – Rafal Mićovića i tri trojke zaredom. Vodi Mornar 53:51.

20. minut – Dva dobra poteza Gibsona i precizni Danilo Nikolić sa penala za vođstvo Budućnosti na poluvremenu od tri poena – 44:47 je rezultat. Nidam je centralna figura meča sa 24 poena, Ivanović na drugoj strani 10, Danilo Nikolić devet, Gibson osam poena.

18. minut – Na kanonadu Nidama nadovezali su se trojkama Mugoša i Rejli Ros, pa je Mornar preokrenuo na 40:38.

16. minut- Pa šta radi Derik Nidam. Ubacio je 22 poena od 32 svog tima. Barani su na samo minus dva! Pet trojki Nidama.

14. minut – Serija poena Danila Nikolića omogućila je Budućnosti da pobjegne na devet poena prednosti – 23:32. Više raspoloženih košarkaša imaju gosti večeras.

10. minut – Nidam se raspucao, ali je Ivanović odgovorio trojkama, pa je Budućnost sačuvala pet poena viška na kraju prve četvrtine.

7. minut – 11:0 je seriju napravila Budućnost nakon poena Gordića. Imali su gosti i +9, ali je smanjio Mornar na 9:16 u sedmom minutu.

5. minut – Nidam je trojkom donio prvu prednost Mornaru, ali je vratio trojku Gibson. Lendrije je zatim realizova tri bacanja, pa Gibson položio. 7:13, šest poena viška za Podgoričane u petom minutu.

3. minut – Budućnost ima minimalnu prednost od 5:4.

1. minut – krenuo je meč u Baru.

Barani su napravili brejk na startu finala i tako stekli prednost domaćeg parketa.

Ipak muči ih povreda vrlo važnog košarkaša Vranješa, čije se odsustvo u Morači nije osjetilo zbog briljantne partije Derika Nidama.

Sa druge strane tim Aleksandra Džikića je gubio tokom čitavog toka prvog meča, a u momentu kada je konačno stigao do egala, nepotreban nesportski faul Gibsona odveo ih u poraz.

Podgoričani se nadaju da bi večeras mogli da vrate brejk, u suprotnom Mornar bi stigao do tri meč lopte za osvajanje titule šampiona.

Bobo mali
Bobo mali

Mornar!!!!!!!!!!

Objektivan
Objektivan

Polako te malo. Ima još da se igra. Ovo je za publiku i pare da se uzmu od reklama, karata, itd. Zaista bih volio da Mornar uzme titulu ali vjerujem da sad ide pobjeda u PG za Budućnost pa zatim break u Baru i opet u PG vrlo vjerovatno pobjeda Budućnosti.

Luka
Luka

Neka i Mornar mrcni osvoji nesto , ne moze sve Buducnost dajte im motiv da igraju :)))

Milojka
Milojka

“MORNARU” SREĆNA DRUGA POBJEDA, A I TITULA; AKO BOG DA! BAR JE ZASLUŽIO DA TITULA PRVAKA SUPER LIGE DOĐE U NJIHOV GRAD, JER IM JE PUBLIKA ZA PRIMJER; A MORNAR NJIHOV SVETIONIK! O KK “Budućnost” teško je komentarisati nakon njihovog osvajanja ABA lige, jer unaprijed sanjaju evropske snove, velike podvige i aplauze sa tribina rekonstruisane “Morače”. Večeras ima muzika na… Više »

Hmmm
Hmmm

Trt Milojka,samo da napomenem Buducnost je osvojila Aba ligu i sada igra sa 30% snage!

Titigrad
Titigrad

Ajde ne luletaj

Titigrad
Titigrad

Je li ovo ekipa za evroligu sramno sad vidimo da je uzaludan rad oko dvorane kad mi nemamo krstenog igraca. Bravo za mornar zasluzeno su nas dobili i da budem iskren bolji su tim

Didijer Drogba

Po hitno sljedecu utakmicu protiv Mornara da sude Javor-Radovic!!!Samo oni mogu da razumiju Buducnost.

nicknamepg
nicknamepg

Mornaru svaka cast nek im je sa srecom titula potpuno su je zasluzili, Buducnost je svoju sezonu i svoju usresredjenost zavrsila osvajanjem ABA Lige tako da su, koliko god pricali, oni vec mislima u narednoj sezoni i Euroligi.