Košarka Evrokup

Vajthed promašio trojku za pobjedu Mornara u Italiji

Košarkaši Mornara poraženi su na gostovanju Breši 77:75, u osmom kolu Evrokupa.

Imali su Barani šansu da pobijede, ali u posljednjem napadu za tri poena nije bio precizan Ajzea Vajthed.

Prethodno je košarkaš Breše Burns poentirao ispod koša Mornara, iako su sudije provjeravale da je blokada Tejlora stigla prije nego što je lopta udarila o tablu.

Italijanski tim je tokom većeg dijela prvog poluvremena, osim u uvodnih nekoliko minuta imao prednost.

Najveću razliku dostigao je kod rezultata 32:31, ali su Barani do poluvremena smanjili minus na 41:38.

Mornar je uspio da pred kraj treće četvrtine preokrene na 56:51, da bi domaći tim sa šest poena u nizu preokrenuo.

Tokom završnih 10 minuta uglavnom je prednost bila na strani Breše, najviše do osam poena, ali se crnogorski vicešampion nije predavao.

U zanimljivom finišu je na opisan način nažalost naš tim poražen.

Džejkob Pulen je sa 20 poena bio najefikasniji kod Barana, 14 je dodao Vajthed, a 13 Gebrijel.

Kod domaćih 20 koševa Čerija, 15 Kroforda.

Mornar ima tri pobjede i pet poraza i napravio je korak unazad u borbi za Top 16.

Sljedeći meč odigraće 9. decembra protiv Metropolitansa u Baru.