Vestbruk uz zvuk sirene, pobjeda Ratnika, poraz novih Kavsa

Oklahoma je u gostima pobijedila Sakramento 110:107 u vrlo uzbudljivom meču NBA lige. Pobjedu je upisao i Golden Stejt, dok je Vašington nadigrao Klivlend u derbiju Istoka.

Oklahoma je fenomenalno otvorila meč protiv Sakramenta i djelovala je nezaustavljivo. U prvoj četvrtini ubacio je Tander 44 poena, imao 23 poena prednosti, ali je Kings uzvratio.

Tokom treće četvrtine preokrenuo, međutim presudila je trojka Rasela Vestbruka za trijumf gostiju iako je za napad ostao samo sekund.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pol Džord sa 26 poena, uz sedam uhvaćenih lopti, dok je Vestbruk završio meč sa 17 poena, 15 skokova i 11 asistencija i to je bio njegov 18. tripl-dabl u sezoni.

Na drugoj strani samo četiri poena Bogdanovića, 29 poena i 12 skokova imao je Rendolf.

Klipersi su samo jednom vodili, ali su bili blizu iznenađenja protiv Golden Stejta. Ipak na kraju su izgubili 134:127.

Razlika na manje od dva minuta prije kraja bila je samo dva poena, ali je ipak finiš prošao u boljoj igri Ratnika.

Najzaslužniji za to bio je Stef Kari koji je ubacio 44 poena, osam trojki. 24 poena dodao je Djurant, 19 Tompson, 14 Grin.

Na drugoj strani 14 poena Teodosića, 22 je postigao Heris, 21 Vilijams.

Klivlend je izgubio derbi Istoka od Vašingtona 110:103 pa sada obije ekipe imaju po 34 pobjede.

Klivlend je tokom prve četvrtine imao i 12 poena prednosti, gosti u posljednjoj četvrtini su bili na +11, međutim ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Minut prije kraja meča rezultat je bio 104:101, ali je LeBron Džejms zaustavljen u završnici kada je preuzeo odgovornost i Vašington je polaganjima Portera i Bila osigurao trijumf.

Ben Simons je odigrao meč karijere protiv Čikaga i omogućio je Filadelfiji pobjedu od 116:115.

Bulsi su gubili pet poena u posljednjem minutu, ali je Simons pogodio dva penala na pet sekundi prije kraja za preokret.

Meč je završio Simons sa 32 poena, 11 asistencija i sedam skokova, a sjajan doprinos dao je i Džoel Embid koji je ubacio 30 poena uz 13 skokova.

Na drugoj strani 38 poena Bobija Portis, 23 Zak Lavin.