Vestbrukov 100. tripl-dabl, Lejkersi bolji od Denvera

Rasel Vestbruk

Košarkaši LA Lejkersi savladali su Denver sa 112:103 i tako zadržali teoretske šanse da plasiraju u plej-of NBA lige.

Ekipa iz Kalifornije trijumfovala je osam puta u minulih deset utakmica, međutim i dalje su ispod 50% uspješnosti (31-36).

Denver je napravio korak unazad i trenutno je deseti na Zapadu sa učinkom 37-31.

Rendl i Kuzma ubacili su po 26, a Tomas 23 poena u redovima pobjedničke ekipe, dok je 26 pogodaka na drugoj strani imao Čendler.

Nikola Jokić je zabilježio 15 poena, devet skokova i sedam asistencija. Srpski centar je veći dio prvog poluvremena presjedio na klupi zbog tri lične greške, a ukupno je odigrao 26 minuta.

Klivlend je na gostovanju Finkisu slavio sa 129:107 i prekinuo niz od dva poraza.

Lebron Džejms je meč završio sa 28 poena, 13 skokova i 11 asistencija, što je njegov 14. tripl-dabl ove sezone. U tom segmentu je oborio lični rekord.

Ipak, apsolutni junak dana je Rasel Vestbruk koji je došao do jubliranog 100. tripl-dabla u karijeri.

Oklahoma je sa 119:107 bila bolja od Atlante, a plej Tandera je upisao 32 poena, te po 12 skokova i asistencija.

LA Klipersi su savladali Čikago sa 112:106 uz sedam poena i četiri dodavanja Miloša Teodosića. Boban Marjanović se nije upisao u strijelce za šest minuta.

Nemanja Bjelica dao je 17 koševa u trijumfu Minesote nad Vašingtonom 116:111.