Košarka NBA predsezona

Vučević dvocifren u porazu od Majamija, tandem Porzingis-Dončić na visini zadatka

Oporavljeni Nikola Vučević vratio se na teren i ostavio solidan utisak u porazu od Majamija u derbiju Floride rezultatom 107:98.

Baranin je za 25 minuta ubacio 14 poena (6/12 iz igre, 0/1 za tri), uz šest skokova i dvije asistencije.

Efikasniji od Vučevića bio je samo Evan Furnije koji je brojao do 18. Majami je do trijumfa predvodio Džimi Batler sa 23 poena, te po šest skokova i asistencija.

Denver je ostvario i četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva u pripremnom periodu – Nagetsi su u Pepsi Centru savladali Portland 110:104.

Srpski centar Nikola Jokić nije ulazio u igru u drugom poluvremenu, a za 16 minuta postigao je 11 poena (5/8 iz igre, 1/3 za tri). U timu iz Oregona prednjačio je Mario Hezonja sa 18 poena.

Dalas je u Los Anđelesu bio bolji od Klipersa 102:87.

Kristaps Porzingis je postigao 18 poena, uz 13 skokova, Džastin Džekson je zabilježio isti broj poena kao Letonac, dok je Luka Dončić upisao 15 koševa, 13 skokova i tri asistencije.

Kod Klipersa, 14 pogodaka Montrezla Harela, 13 Kavaja Lenarda.

Janis Adetokumbo je sa 26 poena i 14 skokova bio najzaslužniji za pobedu Milvokija protiv Minesote 119:96.

Čikago je savladao Atlantu 111:93, a blistao je sedmi pik sa ovogodišnjeg drafta, 19-godišnji Kobi Vajt sa 29 poena.