Košarka NBA

Vučević u formi, Čikago pobijedio

Vučević, Lavin, Derozan

Nikola Vučević je dobru formu potvrdio zapaženom partijom u pobjedi Čikaga nad Portlandom 129:121.

Crnogorski reprezentativac ubacio je 23 poena, uz 11 skokova i četiri asistencije za nešto više od 34 minuta.

Blistao je Zak Lavin sa 36 poena, šest uhvaćenih lopti i pet dodavanja, dok je Demar Derozan uz 27 poena imao po sedam skokova i asistencija.

Čikago je utakmicu preokrenuo u trećoj četvrtini koju je dobio 33:17 i potom u završnih 12 minuta našao put do trijumfa.

Portlandu nije pomogao ni razigrani Demijan Lilard sa 40 poena i po pet uhvaćenih lopti i dodavanja, a Enferni Simons je zabilježio 27 koševa.

Čikago je deveti na Istoku sa 25 pobjeda i 27 poraza, Portland 11. na Zapadu sa skorom 26-27.