Žalgiris kompletirao iznenađenje i izbacio Olimpijakos

Košarkaši Žalgirisa plasirali su se na F4 Evrolige!

Izabranici trenera Jasikevičijusa pobijedili su Olimijakos 101:91 u četvrtom meču i sa 3:1 u seriji izborili su plasman na završni turnir koji se igra u Beogradu.

Žalgiris je odigrao još jedan fenomenalan meč, a već u prvom poluvremenu najavio je veliko slavlje. Nakon izjednačenog uvodnog perioda koji je završen 23:22, drugi dio meča domaćin je dobio 28:15 i otišao je na 14 poena prednosti.

U trećoj četvrtini Ulanovas je ubacio 11 poena, a Žaligirs stvorio +22 i riješio meč. Istina Olimpijakos je odigrao sjajan posljednji period, ubacio čak 35 poena, ali ni u jednom momentu nije ugrozio pobjedu Litvanaca.

Suze trenera Šarunasa Jasikevičijusa u finišu meča sve su rekle o važnosti ovog uspjeha za Žalgiris.

Najbolji u trijumfu Žalgirisa bio je Kevin Pengos sa 21 poenom, dok je jedan manje imao Edgaras Ulanovas, uz devet skokova.

Kod Olimpijakosa, Vasilis Spanulis je upisao 19 poena i šest asistencija, dok je Janis Strelnijeks dodao 17 poena.