Košarka memorijalni turnir Marijofil Džidić

Zrinjski okrenuo Sutjesku

Lagana pobjeda u polufinalu, ali onda poraz u meču za trofej. U finalu memorijalnog turnira Marijofil Džidić u Mostaru košarkaši Sutjesku su izgubili od Zrinjskog (74:83).

Izabranici Velimira Gašića odigrali su veoma dobro prvo poluvrijeme (49:46), ali je u drugoj polovini treće četvrtine došlo do velikog pada u igri. Domaćin je to iskoristio i do kraja tog perioda stekao je 59:68.

U posljednjih deset minuta Zrinjski je održavao prednost, a umorna Sutjeska nije mogla da se vrati u meč.

Za Radosava Spasojevića i drugove slijedi povratak u Nikšić, a onda i čekanje konačne odluke kada će početi nova sezona u Drugoj ABA ligi.

Sve je izvjesnije da ona neće početi kako je ranije najavljeno, te da će se igrati u “balonu”.