Košarka evroliga, 16. kolo

Zvezda na -29 u Sankt Peterburgu

Košarkaši Zenita deklasirali su Crvenu zvezdu 98:69 u utakmici 16. kola Evroliga.

Domaći su krenuli furiozno, te prvu četvrtinu dobili 30:12, bez promašaja iz igre, a posebno je raspoložen bio Kevin Pengos.

Tokom drugog perioda bilo je 40:16 za Zenit, ali je tim Saše Obradovića uspio da smanji zaostatak do odlaska na odmor (48:37).

Početkom nastavka Zvezda je bila na jednocifrenom minusu, ali Zenit se ponovo odlijepio na visoku razliku i prelomio meč.

Zenit je do devetog trijumfa predvodio KejSi Rivers sa 23 poena, sve u drugom poluvremenu. Pengos je dodao 17, a Bili Beron 12.

Kod Zvezde, koja je upisala već 11 poraz u sezoni, odskočio je Džoni O’Brajant sa 13 koševa.