Košarka

Zvezda na +38 pred plej of

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su Cibonu 107:69 u posljednjem kolu regularnog dijela ABA lige.

Beograđani su bili vrlo ubjedljivi protiv Cibone, a činjenica da je gostujući tim u prvih pet minuta meča u Pioniru imao sedam izgubljenih lopti dovoljno govori o načinu na koji su pristupili meču.

Samo u jednom dijelu druge četvrtine Cibona je trojkama uspjela da parira i da spusti razliku na jednocifrenu, ali jednostavno nije imala priliku čak ni za dostojanstven poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dilan Enis koji je ubacio 21 poen, uz 7/7 za tri poena. Odličan je bio i Dobrić sa 18 i Lesor sa 16 poena i sedam skokova.

U poraženom sastavu Uljarević je ubacio 13, Bošnjak 12, odnosno Novačić 11.

Zvezda će u polufinalu plej ofa da igra sa Mornarom, prvi meč je u nedjelju 18. marta.