Košarka evroliga, 24. kolo

Zvezda nemoćna u Kaunasu

Košarkaši Crvene zvezde upisali su peti uzastopni poraz u Evroligi, ukupno 18. u sezoni.

Beograđani su u Kaunasu izgubili od Žalgirisa 75:62 u utakmici 24. kola elitnog takmičenja.

U 100. evroligaškom meču Dejana Radonjića na klupi crveno-bijelih, gosti su bli izuzetno raspoloženi za igru tokom prvog poluvremena.

Na krilima raspucanog Marka Simonovića, Zvezda je u dva navrata imala 13 poena razlike, ali je Žagiris do odlaska na odmor uspio da uhvati priključak.

Litvanski velikan je u nastavku igrao kvalitetniju odbranu i uz dobra rješenja u napadu prelomio utakmicu sredinom posljednje četvrtine.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mariuš Grigonis sa 17 poena, Najdžel Hejs dao je 16, a 15 Ogustin Rubit.

Kod Crvene zvezde, koja je u završnom periodu dala tek četiri poena, izdvojili su se Simonović i Džordan Lojd sa po 16 koševa.