Košarka ABA liga

Zvezda od minus 16 do pobjede nad Cedevita Olimpijom, Ivanović se razigrao u finišu

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Cedevita Olimpiju 79:64, u derbiju 4. kola ABA lige.

Gosti iz Ljubljane imali su 16 poena prednosti sredinom druge četvrtine, ali su već do kraja tog perioda ispustili zalihu.

Do posljednje četvrtine utakmica je bila izjednačena, a onda je veliki doprinos trijumfu domaćina dao Nikola Ivanović.

Pogodio je neke važne šuteve i pomogao ekipi da dobije utakmicu. Na kraju je meč završio sa 12 poena, pet skokova i četiri asistencije. Efikasniji od njega u domaćem sastavu bili su Mitrović i Holins sa po 16 koševa.

Jaka Blažić dao je 16 koševa sa druge strane.

Crvena zvezda ima tri pobjede i poraz, a u sljedećem kolu gostovaće Mornaru u Baru.