Mundijal 2018

Belgija poslije 0:2, do četvrtfinala

Belgija se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pošto je sa 3:2 pobijedila Japan.

Belgijanci su u sjajnom meču napravili veliki preokret i igraće protiv Brazila za polufinale. Japanci su bili blizu istorijskog rezultata i plasmana u četvrtfinale pošto su golovima Haragučija i Inuija za četiri minuta stigli do 2:0.

Ipak Belgijanci su našli snagu da odgovore i da se vrate. Dva brza gola Fertongena i Felainija donijeli su im mir, a briljantna kontra u 93. minutu i pobjedu. Čadli je bio realizator jedne od ljepših akcija prvenstva.

Belgija je tako postala tek treća reprezentacija koja se vratila poslije 0:2 u nokaut fazi Svjetskog prvenstva, a prva još od 1970.

Belgija – Japan 3:2

Fertongen 69′, Felaini 74′, Čadli 93′ – Haraguči 48, Inui 52

Rostov Arena
Gl. sudija: M. Dediju (Senegal)

Belgija: Kurtoa – Fertongen, Kompani, Aldervireld – Karasko, Vitsel, De Brujne, Menije – E. Azar, Mertens, Lukaku

Japan: Kavašima – Nagatomo, Šođi, Jošida, Sakai – Šibasaki, Hasebe – Inui, Haraguči, Kagava – Osako

Tok utakmice:

kraj meča!

94′ GOOLLLLLLL ČADLI!!!!! SAVRŠENA KONTRA SLOMILA JE JAPANCE!!!!!

85′ Fenomenalni Kavašima spašava nakon pokušaja Čadlija i Lukakua!

74′ GOLLLL Felaini na fenomenalan centaršut Azara!

69′ GOLLLL BELGIJANACA! Nestvaran pogodak Fertongena glavom. Očajna procjena golmana Kavašime.

62′ Velika prilika za Lukakua. Sa pet metara pucao je glavom pored gola. Zicer prolazi pored.

57′ Haragučijev gol bio je prvi za Japance u nokaut fazi Svjetskih šampionata.

52′ GOOLLLL Inuiiii je strijelac!!! 2:0 vodio Japan kakav šok!

49′ STATIVA AZARA! Uh koliko sreće za Japan!

48′ GOLLLL Ubitačna kontra Japanca, Haraguči je sjajno postigao gol nakon greške Fertongena.

46′ Nastavljen je duel u Rostovu.

45′ Kraj prvog dijela.

44′ Nagatoma je oštro ubacio, Osaka dodirnuo, Kurtoa zamalo se obrukao, ali je iz drugog puta spriječio da pređe liniju.

27′ Prvi udarac u okvir gola. Bomba Atara ali pravo u Kavašimu.

20′ Krenuli su Belgijanci nešto ozbiljnije naprijed, ali i dalje bez velike šanse.

10′ Japan čak kontroliše loptu na početku meča. Ništa još od Belgijanaca.

1′ Vrlo zanimljiv pokušaj Kagave sa 18 metara odlazi pored gola.

1′ Počeo je susret.

Patrolne sape

Zao mi je japance..

Japan u srcu

Krivo mi je što je Japan izgubio.Oni su jedna velika borbena nacija.

187 000 kamata

Navija sam za japance ali ono su mali ne idu na skok sa glavom. Nije realan rezultat. 👍

Zetatrans
Zetatrans

Respekt za japan,zasluzili makar produzetke

Dijaspora
Dijaspora

Žao mi je Japance, jer igrali su dobro… Belgijanci visociji u skoku i to iskoriste a i sudija pristrasan malo… Dojadili više sve ovi favoriti baš mi drago da su njemci, španci, argentinci vani kao i italijani… Nadam se sjutra da Columbia ispraši engleze