Mundijal 2018

Kutinjo spasio Brazilce, Kostarika praktično ispala

Fudbalska reprezentacija Brazila pobijedila je Kostariku 2:0 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Brazilci su mali inicijativu svih 100 minuta (10 minuta produžetka u dva poluvremena), a nakon što je Navas činio čuda oba gola dali su u nadoknadi drugog dijela.

Prvo je Kutinjo ubacio loptu u mrežu nakon akcije u kojoj su učestvovali Žesus i Firmino, da bi na kraju poslije kotranapada pogodio i Nejmar.

Brazilci poslije dva meča imaju četiri boda, dok je Kostarika ostala na nuli! U drugom meču grupe sastaju se Švajcarska i Srbija.

tok meča:

97′ GOLLL broj dva za Brazil. Nejmar strijelac, Kostarika se raspala nakon primljenog gola.

94′ Još jedna velika šansa za Brazil Firmino promašuje nakon fenomenalnog duplog pasa sa Kutinjom.

91′ GOLLLLLL KUTINJO, Firmino glavom. Žesus je umirio a Kutinjo probacio kroz noge Navasu!!!

78′ Kujpers je pokazao na bijelu tačku nakon što je Nejmar driblao u šesnaestercu. Nakon gledanja snimka predomislio se!

72′ NEJMAR na ivic suza. Idealna šansa, sam je bio na 16 metara, pucao je, ali nije pogodio. Ne može da vjeruje kako ovo nije pretvorio u gol.

58′ Kutinjo pa Nejmar, ali Navas sve brani.

50′ Furiozan početak nastavka i već tri ozbiljne šanse Brazila. Tresla se i prečka nakon pokušaja Gabrijela Žesusa.

46′ Nastavljen je duel, odmah je Brazil bio u šansi, a Nejmar se sudario sa Navasom.

45′ Kraj prvog dijela bez golova. Brazilci će biti u nastavku pod još većim pritiskom.

28′ Mnogo prostora imao je Nejmar da krene ka golu, ali je loše primio loptu i omogućio Navasu da mu uđe u šut.

26′ Trese se mreža Kostarike, ali je Žesus bio u ofsajdu.

13′ PRVA VELIKA ŠANSA. Kostarika je priprijetila poslije odlične akcije, ali je Borges promašio.

10′ Brazil ima loptu praktično sve vrijeme, ali bez šanse.

1′ Krenuo je meč.

Nakon startnog remija sa selekcijom Švajcarske, Brazilci su pod pritiskom da moraju da dobiju.

Kostarikanci sa druge strane vjeruju da mogu do iznenađenja i da mogu ostati u trci za drugu fazu. Poraz i njih eliminiše.

poitaj
poitaj

Nijesam znava da Žarko Radulović trenira Brazil. U sve se čoek razumije…kako se isprevrta na 1:0