Mundijal 2018

Japan iznenadio Kolumbiju

Malo iznenađenje na startu takmičenja u grupi H na Svjetskom prvenstvu u Rusiji – Japan je pobijedio Kolumbiju 2:1 i napravio veliki korak u borbi za plasman u osminu finala.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima a već u trećem minutu popularni “kafeterosi” ostali su sa desetoricom nakon što je rukom udarac Kagave u svom kaznenom prostoru odbranio Sančez i dobio direktan crveni karton od sudije Damira Skomine.

Šinđi Kagava rutinski je izveo jedanaesterac i doveo svoj tim u vođstvo.

I pored igrača manje u polju Kolumbijci su napadali i u završnici prvog dijela izjednačili. Lukavo je slobodan udarac izveo Huan Kintero i savladao Kamagučija.

U nastavku je Japan bio bolji rival, a selekciji iz Južne Amerike nije pomogao ni Hames Rodrigez, koji je, iako rovit ušao na teren pola sata prije kraja.

Gol vrijedan tri boda za Japan postigao je u 73. minutu Juja Osako. Odlično je reagovao glavom poslije kornera Honde i donio veliku pobjedu popularnim “samurajima”.

U sljedećem kolu Kolumbija će igrati protiv Poljske, dok Japan čeka duel protiv Senegala.

Tok meča:

78′- Kakva šansa za Hamesa. Šutiraao je sa osam metara, ali je izblokiran, samo korner za Kolumbiju.

73′-GOOLL! Japan ponovo vodi. Korner je izveo Keisuke Honda a Juja Osako glavom savladao Ospinu.

59′- Na terenu je i Hames Rodrigez, umjesto strijelac izjednačujućeg gola Kintera.

57′- Nastavlja se pritisak Japana. Pokušaj je Inui sa 14-15 metara, novo parada Ospine…

54′- Prvi prijete u nastavku Japanci. Oštar udarac Osaka iskosa sa sedam osam metara Ospina je odbio u korner.

46′- Nastavljen je duel Kolumbije i Japana, 1:1 poslije 45 minuta.

Odličnih 45 minuta u Saransku. Japan je poveo u šestom minutu iz penala preko Kagave, nakon što je Sančez rukom odbranio gol i dobio crveni karton poslije udarca upravo Kagave. Kolumbija je potom napala sa desetoricom i lukavim udarcem iz slobodnog udarca preko Kintera izjednačila.

39′-GOOOOOL! Huan Kintero iz slobodnog udarca. Šutirao je po zemlji, golman Japana Kavašima je intervenisao, ali je lopta prešla gol crtu.

31′- Prva izmjena u selekciji Kolumbije. Kvadrado izlati, na terenu je Barios.

15′- Velika prilika za Japan, međutim Inui sa sedam metara šutira pored gola.

6′-GOOOOLLL! Kagava siguran sa 11 metara, Japan vodi.

3′- Penal za Japan i crveni karton za Karlosa Sančeza! Poslije udarca Kagave igrao je rukom i svom kaznenom prostoru i opravdano ga je isključio Damir Skomina.

1′-Počela je utakmica u Saransku.

Popularni “kafeterosi” će nastup na Mundijalu otvoriti bez prve zvijezde Hamesa Rodrigeza, koji kuburi sa povredom.

Najviše se očekuje od iskusnog Falkaa, koji će biti vođa napada Kolumbijaca.

Japanci će sigurno biti nezgodan rival, odlično pripremljena reprezentacija čijom igrom na sredini terena će komandovati Šinđi Kagava.

Drugi susret H grupe odigraće od 17 sati Senegal i Poljska.