Mundijal 2018

Senegal kaznio greške Poljaka

Moskva je više prijala Senegalcima, koji su na “Otkrijte areni” savladali Poljsku 2:1 u meču kojim je kompletirano prvo kolo grupne faze Svjetskog prvenstva.

U borbenoj utakmici prvi su do gola stigli fudbaleri iz Afrike. Poslije udarca Idrise Gaja lopta je zakačila Sioneka i završila u mreži Poljaka.

Krenuli su u nastavku Levandovski i drugovi ofanzivnije ka golu rivala, a prvi je opasno zaprijetio upravo napadač Bajerna iz slobodnog udarca, ali se istakao golman Senegala N’Diaje.

Uz dosta sreće Senegal je duplirao vođstvo. Lošu komunikaciju Bednareka i Šćešnija kaznio je Niang i donio veliku prednost afričkoj reprezentaciji. Bunili su se Poljaci u toj situaciji jer je Niang utrčao na teren, ali je dobio dozvolu od sudija da to uradi i nije uradio ništa nedozvoljeno.

Nadu Poljacima vratio je Krihovjak poslije dobrog centaršuta Grosickog u 86. minutu.

Međutim, uspjeli su do kraja da sačuvaju svoju mrežu Senegalci i velikom pobjedom otvore Mundijal.

Tok utakmice:

86′-GOOOLL! Poljska se vraća u utakmicu. Glavom nakon prekida mrežu Senegala trese Krihovjak.

70′- Šansa za Poljake. Milik sa pet metara šutira pored gola.

61′-GOOOLLLL! Nesporazum Bednareka i golmana Šćešnija i pogodak Nianga. Bunili su se Poljaci jer je fudbaler Senegala u tom trenutku ulazio u teren, ali je sudija priznao gol.

50′- Dobar udarac Levandovskog iz slobodnog udarca, parada N’Dijajea, Senegal je sačuvao vođstvo.

46′- Nastavljen je susret u Moskvi.

Igralo se borbeno u prvih 45 minuta, ali bez nekih velikih prilika. Uz dosta sreće Senegalci su poveli autogolom Cioneka.

38′-GOOOOOL! Senegal stiže do prednosti. Idrisa Gaj je šutirao, a lopta je zakačila Cioneka i prevarila Šćešnija.

15′- Bez uzbuđenja u dosadašnjem toku meča.

1′- Počela je utakmica u Moskvi.

Selekcija iz Evrope odmjeriće snage sa jednom od najboljih afričkih reprezentacija.

Biće to i sudar dvije velike zvijezde, Roberta Levandovskog sa jedne, odnosno Sadija Manea sa druge strane.

Oba tima najavljuju fudbal spuštenih gardova, pa se nadamo da ćemo uživati u dobrom fudbalu.

Japan je u prvoj utakmici H grupe iznenađujuće pobijedio Kolumbiju 2:1.

B.J.

Leopold
Leopold

Kako da nadjem hd kanal na T- mobile paket?

starac fočo
starac fočo

Idi prije kanala br. 1. Dakle, ne naprijed nego unazad

Dukljanin
Dukljanin

Svi znaju da igraju Nogomet(samo CG Pojma nema)….Sve moramo mijenjat…Odavno smo mogli igrat na veliko natjecanje…Sto uradi Savicevic s Trenerima…i uvoz igraca iz srbije…..Katastrophe