Mundobasket 2019 Drama u prvom polufinalu Svjetskog prvenstva

Španija nakon dva produžetka do finala Mundobasketa

Španija je poslije 50 minuta velike borbe savladala Australiju 95:88 i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva.

Ekipa Andreja Lemanisa odigrala je bolje tokom 40 minuta i to je propustila svoju šansu da trijumfuje.

Kao da su se reprezentativci Australije uplašili pobjede, u trenucima kada su trebali da prelome utakmicu.

Imali su i 12 poena prednosti, ali je u Španija uspjela u finišu da se potpuno vrati u utakmicu.

Četiri sekunde prije kraja kod vođstva “furije” sa poenom razlike, Mils je pogodio samo jedno bacanje i propustio priliku da donese trijumfom svom timu.

I u prvom produžetku je Australija imala posljednji napad za pobjedu, ali ponovo ga nije iskoristila, pa su Španci svoju šansu dočekali i iskoristili u drugom produžetku i slavili pobjedu.

Blistao je Mark Gasol sa 33 poena, 19 koševa, 12 asistencija i sedam skokova imao je Riki Rubio, dok je 17 poena ubacio Serhio Ljulj.

Sa druge strane 32 poena Patija Milsa, 18 koševa i 11 skokova Nika Keja.

Ekipa Serđa Skariola će za svjetsku titulu igrati u nedjelju od 14 sati sa pobjednikom utakmice Argentina – Francuska, koja se igra danas od 14 časova.

delboj
delboj

Steta, Australijanci su uz Argentinu igrali ubjedljivo najlepsu kosarku.

kojo
kojo

spaniju volim ne samo zato sto su izbacili srbe …

Titograd
Titograd

Velika krađa, nažalost. Navijao sam za Španiju jer su me kupili onom pobjedom protiv Srbije ( sve im ćetalo ), ali moram priznati da je ovo zaista najveća i brutalno smiješna krađa koju sam ikada vidio u košarci. Suđenje u ABA ligi je za koplje ispred ovoga svjetskog prvenstva.