Ostali sportovi

Akademcu 29 medalja na prvenstvu Crne Gore

Tekvondo klub Akademac je nastupio sa 27 takmičara, u obije discipline i osvojio je 29 medalja (9 zlatne, 8 srebrne i 12 bronzane) i ekipno 2.mjesto u disciplini izvođenje formi (poomsae) na prvenstvu Crne Gore za pionire i juniore.

U disciplini sportska/olimpijska borba (kyorugi) zlatne medalje su osvojili juniori Nemanja Jočić (+78kg) i Dino Arifović (-78kg), pionir Adam Stijepović (-52kg), pionirka Jovana Laković (-40kg) i mlađi pioniri Danilo Sučić (-36kg) i Miljan Maraš (-33kg).

Srebrnim medaljama okitli su se junior Nenad Jovanović (-68kg) i mlađi pioniri Damjan Begović (-27kg), Pavle Jovićević (-33kg) i Rajan Arifović (-25kg).

Bronzane medalje su osvojili pioniri Luka Laković (-33kg), Dario Strinić (-44kg), Đorđe Ilić (-44kg), pionirka Elena Mijušković (-40kg) i mlađa pionirka Petra Ratković (-29kg).

U disciplini izvođenje formi (poomsae), u individualnim kategorijama, najsjajnija odličja zaslužili su junior Sava Bulatović (kategorija JA-1), juniorka Milena Šćepanović (majstorska kategorija JB-3).

Srebrne medalje su osvojili juniorke Sara Arifović (majstorska kategorija JB-3) i Ema Đekić (kategorija JB-2) i pionir Dario Strinić (kategorija PA-1).

Bronzane medalje su osvojili juniorke Sofija Musić (kategorija JB-2) i Maša Ilić (kategorija JB-1), pionir Dario Strinić (kategorija PA-1), pionirka Jovana Laković (kategorija PB-2), mlađa pionirka Darja Vujković (kategorija MPB-1) i mlađi pioniri Luka Ilić (kategorija MPA-1) i David Vujković (kategorija MPA-1).
U kategoriji tim, juniorke Akademca u sastavu Ema Đekić, Milena Šćepanović i Sara Arifović (kategorija TB-2) su osvojile zlatnu medalju.

U kategoriji par, juniorski par u sastavu Sava Bulatović i Sofija Musić (kategorija D-3) je osvojio srebrnu medalju.

U generalnom plasmanu u disciplini izvođenje formi, Akademac je bio drugi u ekipnoj konkurenciji.