Ostali sportovi

Budva dominantno na vrhu

Dominaciju u Prvoj ligi za odbojkaše Budva je potvrdila i u novom derbiju protiv Budućnosti. Ekipa iz crnogorske metropole turizma slavila je pred svojim navijačima maksimalnim rezultatom (3:0) i zadržala prvo mjesto na tabeli kao jedini neporaženi tim u prvenstvu.

Podgoričani su mogli da izbjegnu ubjedljiv poraz, posebno zbog prvog seta u kojem su konstantno bili u prednosti, a imali su i set loptu pri rezultatu 24:23. Ipak, izabranici Vladimira Vasovića uspjeli su da vežu tri poena i osvoje prvu dionicu sa 26:24.

Budvani su u drugom setu vodili sa 20:15, ali su gosti prišli na 20:19. Ipak, domaćin je bio bolji u završnici 25:22. I treći set je bio uzbudljiv i neizvjestan, a igrao se na razliku. Pripao je domaćinu koji je slavio 26:24. Jedinstvo je kao gost bilo superiorno protiv Volej stara (3:0). Bjelopoljci su osvojili prvi set sa više nego duplom razlikom (25:12), u drugom je bilo 25:18, a kakav-takav otpor domaćin je pružio u trećoj dionici (25:20).