Ostali sportovi

Crnogorskoj selekciji zlato u Rusiji

Fudbalska reprezentacija Specijalne olimpijade Crne Gore osvojila je pervo mjesto na međunarodnom fudbalskom turniru SPB kup u Sant Petersburgu.

Crnogorski fudbaleri u finalnom meču savladali su Litvaniju 2:0.

Prvog dana turnira, koji je okupio 16 evropskih reprezentacija, savladali su drugu selekciju Rusije 3:2 i Letonije 2:1 i izborili plasman najjaču diviziju, u grupi sa Slovačkom, Rusijom i Litvanijom.

Takmičenje u grupi završili su sa ko drugoplsirani sa jednim trijumfom i dva remija.

Igrali sunriješeno sa Slovčkom i Rusijom 1, a u odlučujućem meču za finale savladali su 5:4, iako sugubili 3:1.

Lvije najbolje selekcije ugrupi dobile su priliku da se u međusobnom duelu bore za trofej, u kojem su crnogorski fudbaleri bili uspješniji.

“Bez poraza na tom takmičenju i osvajanjem zlatne medalje u prvoj grupi po kvalitetu
naši momci su opet pokazali da je crnogorska reprezentacija u samom vrhu reprezentativnog evropskog fudbala Specijalne Olimpijade”, navodi se u saopštenju Specijalne olimpijade Crne Gore.