Ostali sportovi

Dominacija Marije Vuković na Igrama malih zemalja

Crnogorska atletičarka, Marija Vuković, osvojila je zlatnu medalju u skoku u vis, na Igrama malih zemalja Evrope.

Marija je skokom od 186 centimetara nastavila niz i osvojila peto uzastopno zlato na Igrama.

“Kiša je malo poremetila raspored pa smo dugo čekali početak takmičenja. Konkurencija nije bila naročito jaka tako da sam ja svoj nastup počela tek kada su ostale takmičarke završile. Zadovoljna sam, osvojila sam peti put titulu na Igrama malih zemalja. Naravno da rezultat može da bude bolji, i biće bolji”, kazala je Marija.

Irena Bošković, koja se takođe takmičila u skoku u vis, takmičenje je završila na sedmom mjestu, skokom od 165cm.

Tomaš Đurović, crnogorski reprezentativac u bacanju kugle, osvajač je srebrne medalje hicem od 19,40 m. Bob Bertemes iz Luksemburga osvojio je zlato bacivši kuglu 20.57m, dok je na trećoj poziciji završio Islanđanin Guđnason rezultatom 17.83 metra.

Naš drugi takmičar u bacanju kugle, Risto Drobnjak, završio je takmičenje na četvrtoj poziciji, sa rezultatom 16.01 metar.

Još jedno odličje za našu državu osvojila je Ana Bošković. Ona je zauzela treće mjesto u bacanju koplja, rezultatom od 42.10 metara.

Bronzanu medalju u skoku u dalj osvojio je Darko Pešić, rezultatom 7.15 metara. Prvi je bio Hristos Pantelides sa Kipra (7,38), drugi Fransoa Grale iz Luksemburga (7,37).

Kristijan Subotić i Luka Rakić naši predstavnici u sprintu na 100 metara, nijesu uspjeli da se plasiraju u finale trke.

Srđan Marić i Edin Erović, koji su se takmičili u trci na 400 metara, takođe se nijesu domogli finala.

U trci na 800 metara, Aleksandar Miletić je zauzeo sedmu poziciju sa rezultatom 2:01:86.

Miloš Dragović je trku na 5.000 metara završio na devetom mjestu 16:16:66.