Ostali sportovi

Dulović za bronzanu medalju

Crnogorski karatista Nenad Dulović boriće se za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Istanbulu.

Član Omladinca bio je slobodan u prvom kolu kategorije do 60 kilograma, u drugom je savladao Belgijanca Majkla Dasola 4:0, a u trećem Ajkuta Kaju iz Turske 5:4.

U meču za polufinale poražen je od Iranca Amira Mehdizadeha 2:1.

Iranski karatista, petoplasirani na WKF listi, plasmanom u finale povukao je Dulovića u repesaž i omogućio mu borbu za medalju.

U repesažu pobijedio je Bjelorusa Olega Melehina 1:0 i izborio meč za odličje.

Protivnik u nedjeljnom meču za pobjedničko postolje biće mu Italijan Anđelo Krešenzo.

Članica Budućosti, Biserka Radulović na startu takmičenja pobijedila je Hrvaticu Vlatku Kiuk 3:2, dok je u drugom izgubila od Selin Ksin Ji Li iz Malezije 3:2.

Sjutra će na tatami Marina Raković (do 68) i Dragana Konjević (preko 68 kilograma).

Mečevi za medalje i finala na programu su u nedjelju.