Ostali sportovi

Filip Radović obezbijedio osminu finala EP

Filip Radović

Crnogorski paraolimpijac Filip Radović obezbijedio je jedno od prva dva mjesta u D grupi i plasman u osminu finala stonoteniskog prvenstva Evrope u Laškom.

Radović je večeras u drugom kolu savladao osvajača zlatne medalje na Paraolimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine, Čeha Ivana Karabeca 3:2 (11:8, 11:5, 5:11, 8:11 i 11:7).

On je ranije danas u prvom kolu pobijedio Makedonca Straška Kočevskog 3:0 (11:4, 11:7 i 11:3).

Radović će u posljednjem kolu, sjutra u 16 sati i 30 minuta, igrati sa Ircem Entonijem Dejvisom za prvo mjesto u grupi i direktan plasman u četvrtfianle.

Dejvis je u drugom kolu savladao Staševskog 3:0 i upisao prvi trijumf, poslije startnog poraza od Karabeca 3:1.

Prema propozicijama, pobjednik grupe izboriće direktan plasman u četvrtfinale, dok će drugoplasirani nastup među osam najboljih pokušati da obezbijedi kroz osminu finala.

Radović, koji četvrti put nastupa na šampionatu Evrope, takmiči se u kategoriji S10, u kojoj su prijavljena 23 stonotenisera.

On u Laškom brani bronzanu medalju, prvu u istoriji crnogorskog paraolimpizma, osvojenu u danskom Vejleu 2015. godine.

Šampionat u Laškom okupio je 295 takmičara iz 31 države Evrope.