Ostali sportovi Karate

I muški kata tim za bronzu, pobjeda za djevojke u borbama

Milena Jovanović

Kata timovi karate reprezentacije Crne Gore boriće se za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Gaziantepu.

Uspješan nastup imala je i ženska ekipa u borbama, koja je izborila plasman među 16 najboljih.

U pojedinačnoj konkurenciji crnogorski takmičari u borbama nastup su završili bez pobjede.

Muški kata tim, u sastavu Vladimir Mijač, Arijan Kočan i Kenan Nikočević, takmičenje u drugoj grupi završio je kao trećeplasirani (22,44), iza Turske (25,54) i Azerbejdžana (24,26).

Rival u nedjeljnom meču za bronzanu medalju biće im Italija, drugoplasirana u prvoj grupi (25,06).

Ženska ekipa u borbama, u sastavu Anja Jović, Vasilisa Bujić, Milena Jovanović i Jovana Stojanović, na startu šampionata eliminisala je Ukrajinu 2:0.

Pobjede su upisali Jovanović i Jović, dok je Bujić meč odradila neriješeno (0:0).

U narednom kolu boriće se sjutra sa Austrijom.

U pojedinačnoj konkurenciji, kod muškaraca, Matija Bojić je u kategoriji do 60 kilograma poražen od Slovaka Dominika Imriča 2:1, dok je do 67 Ognjen Otašević izgubio od Amira Kana, člana Izbjegličkog karate tima, 4:2.

U ženskoj konkurenciji Anja Jović je u kategoriji do 50 kilograma izgubila od Slovenke Urše Haberl 2:1, dok je Anđele Ivanović do 55 bolja bila Mađarica Sofija Baranji 3:0.

Sjutra će na borilište i muška ekipa u sastavu Matija Bojić, Ognjen Otašević, Balša Miličković, Nikola Malović, Nemanja Jovović, Nemanja Mikulić i Lazar Kukuličić.

Prvi rival biće im Belgija, koja je na startu šampionata eliminisala Dansku 3:2.