Ostali sportovi kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Odbojkaši na Evropskom prvenstvu!

Odbojkaši Crne Gore savladali su Azerbejdžan 3-1 i plasirali se na Evropsko prvenstvo.

U prvom kolu drugog kvalifikacionog turnira u Podgorici, “crveni” su odigrali perfektno dva seta, a onda morali da ulože maksimalan napor kako bi upisali važne bodove u borbi za prvo mjesto u grupi F.

Puleni Veljka Bašića počeli su sjajno i poslije dva seta djelovalo je da slijedi maksimalna pobjeda (26:16, 25:12).

Azerbejdžan se nije predavao, smanjili su gosti na 2-1 (25:20), a onda u uzbudljivom četvrtom setu mirniju završnicu imali su naši za krajnjih 26:24.

Crna Gora je ostala na drugoj poziciji sa bodom manje od vodeće Grčke.

Naš nacionalni tim sjutra igra protiv Gruzije, dok će “heleni” odmjeriti snage sa Azerbejdžanom.

Međutim, ti mečevi neće imati rezultatski značaj jer su naši momci drugi put zaredom izborili plasman na šampionat Evrope.