Ostali sportovi Odbojkaši Budve nakon poraza u revanšu od Benfike završili učešće u 2. kolu kvalifikacija za LŠ

Ostaju u Evropi, ali u CEV kupu

Budva nije bila daleko, ali na kraju nije imala ni sreće ni snage da napravi iznenađanje – crnogorska ekipa eliminisana je iz drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što je i drugi put poražena od Benfike, ovoga puta 3:1 pred svoj im navijačima.

Izabranicma Vladimira Vasovića u revanšu je bila potrebna pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborili zlatni set poslije negativnog rezltata u Lisabonu (3:0).

Djelovalo je da možda mogu da odvedu meč u neizvjesnu završnicu, pogotovo nakon ubjedljive igre u prvom setu (25:15), te četiri poena prednosti u trećoj dionici (9:5). Ali, domaći tim je ispustio vodstvo, a momentum je prešao na stranu portugalskog sastava koji je do 25. poena stigao pecanjem odbojkaša Budve.

Time je naša ekipa izgubila šanse da prođe dalje, ali se trudila da se od Lige šampiona oprosti pobjedom.

Nije uspjela, iako je u četvrtom setu vodila 17:12 Benfika je i tu dionicu riješilau svoju korist, igrom na razliku (27:25).

Najefikasniji u redovima crnogorskog prvaka bili su Tapija sa 22 poena i reprezentativac Marko Bojić sa 16.

Budva je u revanšu pružila mnogo bolju partiju, ali će morati da se zadovolji učešćem u CEV kupu.