Ostali sportovi

Slavlje Luisa Hamiltona u Sočiju

Vozač Mercedesa Luis Hamilton slavio je na 16. trci sezone koja je danas vožena u Sočiju za VN Rusije.

Aktuelni šampion je došao do osmog ovogodišnjeg trijumfa i nalazi se na korak od osvajanje pete titule svjetskog prvaka Formule 1.

Mjesta na pobjedničkom postolju popunili su njegov timski drug Valteri Botas i Sebastijan Fetel u Ferariju.

Kimi Raikonen je kroz cilj prošao kao četvrtoplasirani, ispred Maksa Ferštapena koji je bio najaktivniji vozač na trci.

Bodove su još osvojili Danijel Rikardo, Šarl Lekler, Kevin Magnusen, Esteban Okon i Serhio Peres.

Hamilton na čelu generalnog plasmana ima 206 bodova. Fetel je drugi sa 256, a treći Botas sa 189.

Do kraja šampionata ostalo je još pet trka, a naredna je na rasporedu 7. oktobra na stazi Suzuka u Japanu.