Ostali sportovi

Šutović i Kovinić izgubili mečeve za medalju

Crnogorske džudistkinje Andrijana Šutović i Stefan Kovinić kao petoplasirani završili su nastup na Evropskom juniorskom kupu u Sarajevu.

Šutović je u kategoriji do 57 kilograma, u meču za treće mjesto i bronzano odličje, poražena od Kristine Nišavić iz Srbije.

Na korak od medalje zaustavljen je i Kovinić, koji je u meču za treće mejsto u kategoriji preko 100 kilograma izgubio od Rumuna Dariusa Georgeskua.

Kao sedmoplasirani takmičenje su završili Stevan Nikčević (do 81), Petar Goranović i Andrija Martinović (do 100).

Bronzanu medalju juče je osvojila Jovana Mrvaljević (preko 78), dok je Una Špadijer (do 63) bila sedma.

“Na Evropskom juniorskom kupu u Sarajevu predsjednik Džudo saveza Jovica Rečević svečano je uručio medalje takmičarima u kategoriji preko 100 kilograma”, saopšteno je iz te asocijacije.

Evropski kup u Sarajevu okupio je 268 takmičara iz 18 zemalja sa četiri kontinenta.