Qatar 2022

Francuska na krilima Mbapea slomila Dance i obezbijedila osminu finala

Pobjedom nad Danskom 2:1, fudbaleri Francuske osigurali su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, Francuzi su imali nekoliko dobrih prilika, ali je Kasper Šmajhel sačuvao gol.

U nastavku još više uzbuđenja.

Igrao se 61. minut kada je odbrana Danske konačno popustila. Mbape je pronašao metu nakon duplog pasa sa Teom Ernandezom.

Ipak, Danci su uzvratili i to iz prvog udarca u okvir gola. Prekid je bio koban po Francuze, a izjednačio je Andres Kristensen.

Do kraja meča igralo se otvoreno, a aktuelni svjetski prvaci uspjeli su da slome otpor Danske.

Mbape je na asistenciju Grizmana butinom sproveo loptu iza leđa Šmajhela.

Francuska je maksimalna nakon dva kola i siguran je učesnik nokaut faze, dok će Danska morati da savlada Australiju u posljednjoj rundi kako bi prošla među 16 najboljih timova na planeti.