Qatar 2022 SP 2022

Katar 2022: Argentina nakon drame do polufinala, dva Martinesa zakazala duel sa Hrvatskom

Završen je prvi dan četvrtfinalnih duela na Mundijalu u Kataru.

Oba su riješena nakon penala – Hrvatska je eliminisala Brazil, dok je Argentina bila bolja od Holandije.

Argentina i Hrvatska su rivali u polufinalu, a drugi par će biti poznat sjutra nakon duela Maroko – Portugal (16) i Francuska – Englerska (20).

UŽIVO

HOLANDIJA – ARGENTINA 2:2 – nakon penala 5:6
Veghorst 83, 90+11 – Molina 35, Mesi (penal) 73.

PENAL SERIJA

Gotovo je – Lautarto Martines je pogodio i donio pobjedu Argentini za plasman u polufinale, gdje “gaučose” čeka Hrvatska.

Izjednačila je Holandija, 3:3 poslije gola Luka de Jonga.

Enco Fernandes je promašio, bila je to meč lopta za Argentinu.

Veghorst je strijelac, 3:2 je sada za Argentinu.

Montijel je matirao Noperta, Argentina ima prednost 3:1.

Prvi gol za Holanđane, postigao ga je Kopmeiners.

Siguran je Paredes, 2:0 vodi Argentina.

Nova odbrana Martinesa, sada je zaustavio Berghuisa.

Mesi je lako pogodio, vodi Argentina nakon prve serije.

Martines je odbranio šut Van Dajka.

Gotov je i drugi produžetak – 2:2. Šutiraće se penali.

120′ – Stativu je pogodio Enco Fernandes, Argentinci su stvorili nekoliko prilika u posljednjih 7-8 minuta, ali i dalje je 2:2.

119′ – Opet je opasan bio Lautaro, odbranio je Nopert.

116′ – Pritisak Argentinaca, Pecela je šutirao glavom preko prečke.

114′ – Velika šansa za Argentinu – Van Dajk je izblokirao Lautara.

112′ – Di Marija je u igri, ušao je umjesto Lisandra Martinesa.

110′ – Mesi je probao, daleko preko gola.

106′ – Počeo je drugi produžetak.

Završen je prvi produžetak.

103′ – Finiš prvog produžetka, oba tima sada misle kako da prije svega sačuvaju gol.

99′ – Argentina je i dalje u šoku poslije svega što se dogodilo u finišu regularnog dijela.

91′ – Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog dijela, igraće se produžeci.

90+11′ – GOOOL! Izjednačila je Holandija, opet je pogodio Veghorst nakon odlične akcije iz slobodnog udarca.

90′ – Deset minuta sudijske nadoknade, Holanđanin ne odustaju.

85′ – Opet je Veghorst bio opasan, prijeti Holandija u finišu.

83′ – GOOOL! Smanjila je Holandija, pogodio je rezervista Veghorst.

73′ – GOOOL! Mesi je siguran iz penala.

71′ – Penal za Argentinu nakon faula Damfrisa nad Akunom.

63′ – Argentina kontroliše meč.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, Argentina golom Moline vodi protiv Holandije 1:0.

45′ – Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

40′ – Bolja Argentina i nakon vodećeg gola. Mesi je probao slabijom desnom nogom, šutirao je pravo u Noperta.

35′ – GOOOL! Vodi Argentina protiv Holandije – Molina je strijelac nakon genijalne asistencije Mesija. Gol pogledajte ovdje.

33′ – Dobra akcija Argentine, završena je udarcem De Paula, ali Nopert je bio siguran.

22′ – Opasnost pred golom Argentine, potom i na drugoj strani – Mesi je šutirao daleko preko gola.

13′ – Nema uzbuđenja nakon prvih desetak minuta.

1′ – Počeo je duel Holandije i Argentine.

19.38 – Bruno Petković, jedan od junaka pobjede Hrvatske, bio je jasan:

“Iskočio bih iz kože! Ovo je osjećaj koji ne mogu da opišem. Postigao sam najvrjedniji gol u životu. Bila je drama i mali grč, ali pokazali smo koliko smo dobri”, rekao je napadač Dinama iz Zagreba.

19.06 – Poznati su sastavi Holandije i Argentine. Pobjednik duela koji počinje u 20 sati igraće u polufinalu sa Hrvatskom.

Nestvaran uspjeh komšija. Sada čekaju rivala, Argentina ili Holandija.

Hrvatska je bez premca u penalima!

Markinjoš STATIVA!

Mislav Oršić! Hrvati besprekorni! 4:2

Pedro vara Livakovića 3:2!

Modrić! Siguran, 3:1! Alison ni blizu da nešto odbrani.

Kasemiro pogađa! Snažan šut 2:1

Majer pogađa! 2:0 vode Hrvate!

LIVAKOVIĆ BRANI I RODRIGU!

Vlašić puca prvi i GOL!

117′ PETKOVIĆĆĆ! Hvatska je poravnala, kakav šok za Brazil!

105′ GOLLL! NEJMAR Majstorija nakon odlične akcije!

104′ Prva dobra situacije za Hrvate. Livaja je ostavio loptu na 14 metara, ali Brozović šutira preko gola!

Igra se prvi produžetak.

90′ Nije bilo golova, idemo u produžetke. Tu Hrvati imaju fenomenalnu tradiciju.

78′ Šesti šut Brazilaca u okvir gola. Livaković je sada zaustavio Nejmara. Hrvati još nemaju šut u okvir.

66′ Paketina šansa, ali Livaković!

55′ OPET Livaković. Rišarlison je bio u šansi, ali sjajno brani hrvatski golman. Konačno konkretniji Brazilci.

47′ Spašava Livaković Hrvate. Dvije smušene reakcije odbrane golman brani!

46′ Nastavljen meč!

45′ Nije bilo golova, nije bilo šansi, ali nije bilo ni dosadno. Bilo je dosta tempa, borbe. Igra se tvrdo! Hrvati su pokazali nevjerovatan autoritet protiv favorita koji ničim to nije opravdao.

12′ Izrazito oprezan početak.

1′ Počeo je duel.

15.43 Nejmar i Modrić spremni za duel:

15.24 Evo i početnih postava:

Brazilci su potpuni favoriti, priznaju to i iz redova aktuelnog vicešampiona.

Ipak Hrvate ne bi trebalo nikako otpisivati u mečevima nokaut faze.

Modrić je već pokazao da zna kako protiv najboljih, na SP je već srušio jednog južnoameričkog giganta, Argentinu, može li još jednog?

Aloalo
Aloalo

Bravooooooo do finala!

Hogar
Hogar

🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷

Crnogorka

Drage nase komsije,kada ste nama cestitali medalju rukometasica tada sam i ja vama pozeljela da Vasa reprezentacija kuci dodje sa medaljom.Svaka cast momcima,svi su kao jedan igrali,navijali smo za vas svim srcem.Srecno dalje