Rukomet

Borozanov Vardar bolji od Vujine čete

Rukometaši Vardara deklasirali su Železničar 35:20 u meču 2. kola regionalne SEHA lige.

Ekipa iz Skoplja je na polovini susreta vodila 14:11, a u nastavku je dodala gas i ostvarila 27. trijumf u posljednjih 28 mečeva u ovom takmičenju.

Vuko Borozan je zabilježio prve minute u novom šampionatu, ali se nije proslavio. Dao je jedan gol iz sedam pokušaja iz igre.

Čak šestorica igrača postigla su po četiri gola za Vardar – Martin Popovski Desins Kristopans, Rožerio Moraeš Fereira, Ivan Čupić, Timur Dibirov i Dmitrij Kiseljev.

Na drugoj strani najefikasiniji bio je Vladimir Jevtić sa šest pogodaka. Nikšićanin JovoDamjanović jednom se upisao u strijelce.

Sastav Veselina Vujovića večeras je pretrpio drugi poraz u sezoni.

U narednom kolu 11. septembra Železničar će pokušati da popravi utisak na svom terenu protiv Meškova iz Bresta, dok Vardar dva dana ranije gostuje Prešovu.